top of page
Jak o naše výrobky pečovat a jak správně vybrat
 
Ačkoliv je většina našich výrobků určena ke každodennímu používání, je dobré znát určité materiálové vlastnosti a zákonitosti, aby Vám vydržely stále jako nové. Rozhodně se je ale nebojte používat, k tomu jsou určeny.

 
Porcelán a biskvit

Naším hlavním výrobním materiálem je porcelán, který nejlépe splňuje požadavky jak na pevnost tak i hygieničnost. Porcelán opatřený glazurou je sterilní a bezproblémový. U některých našich výrobků najdete porcelán ale i bez glazované vrstvy v matu tzv. biskvit. Biskvit může časem šednout a lehce se špiní. Nejlepším řešením je tento neglazovaný porcelán umývat v myčce a vždy bude zase jako nový. Pokud myčku nemáte, doporučujeme občas vydrhnout kartáčkem, a pokud již nenávratně ztratil svou bělost, můžete po domluvě s námi svůj oblíbený výrobek přinést k nám do dílny, a my vám ho přepálíme v keramické peci, čímž se zbaví jakýchkoliv nečistot.

O kterých výrobcích je řeč: Swallow, Swallow², Structure collection, Svítidlo 1.0, Nicetwice
 

Kamenina

Dalším materiálem, který používáme je kamenina, která je samozřejmě také zdraví nezávadná. Nemá ale bohužel tak geniální vlastnosti  jako porcelán, a má střep trochu nasákavý (jinak to prostě neumí). Tedy v místech, kde není výrobek opatřen glazurou je schopen nasáknout trochu tekutiny, a je tak možné, že se vám na produktu začnou časem objevovat skvrny od kávy a čaje. Zde platí stejný postup jako u biskvitu, a to doporučení umýt v myčce. U kameniny je to holt daň za její teplé zabarvení a příjemný materiál na dotek.

Z kameniny u nás najdete výrobky: Swallow², Basic


Zlaté a pokovené výrobky

V našem portfoliu najdete i pokovené produkty. Ty jsou vyráběny technologií povlakování titanem. Jsou tedy opatřeny tenoučkou titanovou vrstvou v různých barvách, která se chlubí svou tvrdostí, chemickou odolností a také zdravotní nezávadností. Bohužel je kovová vrstva náchylná k otěru, a tak není vhodné na něm krájet nožem, používat na mytí drsné materiály apod. Tyto talíře jsou primárně servírovací či dekorační. 

Kovové vrstvy také neleze dávat do myčky a do mikrovlnné trouby.


Jedná se o produkty: Fryst, limitovaná kolekce vánočních ozdob, hrnky Historik s pozlaceným uchem


Výrobky s lepenými komponenty - brože

Naše brože obsahují lepené brožové můstky lepidlem. Jelikož lepená plocha je velmi malá, může se stát, že lepený spoj časem nevydrží nápor používání. Jednoduše přilepte zpět nebo se nám ozvěte, rády vám brož opravíme.

Jedná se o produkty: Mycelium brož, Mycelium naušnice, Vogel

Jak správně vybrat


Naší velkou zálibou je využívání nevšedních keramických technologií a experimentování. U mnoha kolekcí platí, že každý kus je originál. Dekor se tak vždy liší, a tak si třeba nejste výběrem jisti? Nebojte se být originální originálním produktem a napište nám. My vám rády zašleme fotografie momentálně dostupných kusů, abyste nekupovali zajíce v pytli.

Originální kousky: Fryst, Streak, Structure collection, misky Colors, Svítidlo 1.0

S jakýmikoliv dalšími dotazy nás neváhejte kontaktovat
bottom of page